Termíny letních pobytů s Dílnou Ořech

Pobyt pro rodiče s dětmi, Duha, Tři Studně na Vysočině, 3.-10.7.2016

Putování po barvách Duhy pro děti od 7 let, Tři Studně na Vysočině 10.7.-15.7.2016

Indiánské léto ve Štířím dole u Krucemburku pro děti od 7 let 7.-12.8.2016

Pobyty jsou zaměřeny výtvarně a turisticky, cena bude přibližně stejná jako loni. Podrobné informace doplníme


Vánoční keramikování

Srdečně Vás zvu na VÁNOČNÍ KERAMIKOVÁNÍ, které bude probíhat v dílně v mateřské škole v Ořechově v pátky a čtvrtky 15-16:30. Můžete si zde vyrobit originální vánoční dárky. Témata jsou sice daná, ale můžete přijít i s vlastními nápady. Děti, které navštěvují naši dílnu pravidelně, mají 2 lekce zdarma, ostatní tvořící zaplatí 100 Kč. Kurz je vhodný pro dospělé a děti jakéhokoliv věku v doprovodu rodičů a prarodičů. Z kapacitních důvodů je potřeba přihlásit se předem!!! 20.11. a 3.12. bude dílna obohacena o malou prezentaci ekologicky šetrných výrobků. Zde je letáček s potřebnými informacemi Odkaz na leták
Těšíme se na Vás. Pokud byste chtěli přijít, tak napište či zavolejte, který den přijdete.
Věra Salneková  737067293

pátek 20.11. Kachle s otisky dětských tlapek

pátek 27.11. Lucerničky, domečky

čtvrtek 3.12. Volná tvorba, andělé, rybičky

pátek 4.12. Originální vánoční tác zdobený sklem


Výtvarné a keramické dílny 2015/16

Těšíme se na tvoření s Vámi, ve výtvarné dílně v budově mateřské školy v Ořechově. Podrobnosti najdete v přiloženém letáku. Vyplněné přihlášky můžete odevzdat ve školní družině  u paní Šmídové.

Odkaz na leták

Přihláška


Výtvarné kurzy na Vysočině pro děti 7 - 15 let

Putování po barvách Duhy 12.- 17. 7. 2015

Při našem putování si vyzkoušíme tvoření z keramické hlíny, fima, batikování, malování na textil a další výtvarné techniky, výuka jízdy na kánoi a kajaku, jízda na koni, výlety do okolí, sportovní hry, zálesácké dovednosti.

odkaz na leták

přihláška


Štíří Důl 9.- 14. 8. 2015

Děti jsou vedeny k samostatnosti. Keramika, tisk a malování na textil, batika, fimo, tvoření z včelího vosku, malování hrnků, kreslení v přírodě, mandaly, spousta daších výtvarných dílen, prohlídka ranče, jízda na koni,  geocashing, zálesácké dovednosti, výlety do okolí, zpívání při kytaře, táboráky, sportovní hry.

odkaz na leták 

přihláška

 


Léto s Robinsonem Crusoe pro rodiče s dětmi 5. - 12. července 2015

Už jste někdy ztroskotali? S námi to můžete zažít! Vydáme se po stopách Robinsona Crusoa a vyzkoušíme, jaké to je být odkázán pouze sám na sebe. Budeme udržovat oheň a upečeme chleba. Prozkoumáme ostrov a zhotovíme jeho mapu. Vyrobíme věci pro každodenní potřebu, ale i pro radost, svíčky, náhrdelníky... Oslavíme Vánoce se stromečkem i dárky. Z keramické hlíny uhněteme nádoby a sošky. Čeká nás plavba na kajaku i kanoi. Možná budeme přepadeni lidojedy a zachráníme Pátka. Čeká nás také kurz bubnování Dáši a Vrati Kratochvílových. Přidejte se k nám a uvidíte, zda byste na ostrově přežili.

Odkaz na podrobnosti


Vánoční keramika


Jarní prázdniny 2015

Nejbližší větší plánovanou akcí Dílny Ořech jsou Jarní Duhové prázdniny 22.-27. 2. 2015 pro děti od 7 let. Podrobnější informace najdete v letáku v příloze. Již teď se můžete přihlásit, vítány jsou děti od 7 let se zájmem o zimní sporty, přírodu a výtvarno. Pobyt je vhodný i pro děti, které nikdy na běžkách nestály. Zajistíme zapůjčení lyží i servis. Případné volné pokoje mohou využít i celé rodiny.

LETÁK JARNÍ DUHOVÉ PRÁZDNINY

Pokud uvažujete o účasti na některém z našich letních táborů, tak jsou již známé termíny těchto akcí. Zatím předběžně si můžete zarezervovat místo.
Plánované termíny
Tábor pro rodiny s dětmi na Třech Studních 5.-12. 7. 2015
Putování po barvách Duhy - výtvarně-sportovní tábor pro děti od 7 let na Třech Studních 12.-17. 7. 2015
Tábor pro děti od 8 let na Třech Studních vhodný pro děti, které už chtějí být samostatné, vyzkouší si spoustu praktických dovedností, které se jim v životě budou určitě hodit.... 9.-14. 8. 2015
Podrobnější letáky zatím nejsou k dispozici, ceny budou přibližně stejné jako letos.

Těšíme se na setkání o prázdninách

 


Výtvarné a keramické dílny 2014/15

Podrobnosti o výtvarných a keramických dílnách najdete přiloženém letáku. Cena na pololetí je 1300 Kč. A upozorňujeme, že dílna je přestěhována do budovy mateřské školky.

odkaz na leták


Divoký západ 2014 - tábor pro rodiny s dětmi

Dneska už mi fóry nějak nejdou přes pysky, stojím
s dlouhou kravatou na bedně od whisky…..

Les, rybník, banka a saloon tvořily pevné kulisy městečka kdesi na divokém západě, ve které se proměnila chata Duha na přelomu července a srpna roku 2014. V prašných i blátivých cestách americké Vysočiny se proháněli kovbojové s jasným cílem: přepravit balíky a zásilky v zemi, kde dosud nefunguje železnice. Pony Express urazil dlouhou cestu. Pod vedením šerifa Tomína kovbojové putovali pěšky, v sedle svých koňů, i na lodích s pádlem v ruce při sjíždění nebezpečných vod Sykovce. Během své cesty překonali spoustu nástrah a zdokonalili se v kovbojském umění. V lese si postavili přístřešky, poznávali stopy zvěře a ukázali odvahu při cestě za zlatem starého indiána. Při dojení krav předvedli schopnost postarat se o svůj dobytek. Trpělivost a spolupráci uplatnili při přípravě a udržování ohňů. Od zkušenějších kovbojů se naučili střílet z luku, lovit divokého mustanga a házet podkovou. V den, kdy přišla bouře, vytvořili z hlíny zvířata a misky zdobené barevnými sklíčky. Svou vůli, taktiku a schopnost nakládat s ceninami prokázali malí kovbojové při sbírání mincí studňáků, za něž bylo možné v závěru cesty nakoupit vzácné předměty. Po večerech se celá company bavila zpěvem u ohně, opékáním ulovených zvířat a hadů z těsta. Sílu a energii dodávaly kovbojům výborné pokrmy z polní kuchyně, připravované mistrným duem Fany & Eve. Mezi nezapomenutelné chvíle patřil společný country tanec.

Během přepravy zásilky proběhla i oslava narození kovboje Mártyho.  Udatný Marty pohostil všechny kolegy výborným pečeným masem, nápoji,  ovocem a zeleninou. Za svou pohostinnost byl Márty odměněn polibky a tancem krásných kovbojek.

Pohoda a smích, ale i napětí a obavy z nepřátel, provázely kovboje na jejich daleké cestě novým kontinentem. Transport ohrožovali čtyři nebezpeční bandité: Black widow Meg, Joe Hawkins, Lucky Steven a Gunslinger Marty.  Skrývali se ve svých dokonalých lesních úkrytech s částmi mapy, vedoucí k pokladu, ale nakonec byli odhaleni. Poklad byl nalezen a zásilka v pořádku dorazila na místo určení. Stateční kovbojové splnili svůj cíl, odklusali na koních do svých domovů a nyní se věnují  hlídání stád….

….stojím s dlouhým obojkem, jak stájovej pinč, tu smyčku co teď nosím, mi navlík soudce Lynch „

                                                                                                                       
Jitka,maminka dvou holek


Putování po barvách duhy

Fotky a článek k táboru "Putování po barvách duhy" najdete v části činnost/fotky


  předchozí stránka 3 / 5   následující stránka
Kontakty

Dílna Ořech o.p.s.
Obecně prospěšná společnost

Telefon: 737067293, 731543114
Email: salnekova@dilnaorech.cz

Ořechov, Tolarova 485/22, 664 44
IČ: 28290585
BÚ: 2800201029/2010

Připomínky a návrhy k našim stránkám posílejte, prosím, na toman@dilnaorech.cz