Léto s Robinsonem Crusoe pro rodiče s dětmi 5. - 12. července 2015

Už jste někdy ztroskotali? S námi to můžete zažít! Vydáme se po stopách Robinsona Crusoa a vyzkoušíme, jaké to je být odkázán pouze sám na sebe. Budeme udržovat oheň a upečeme chleba. Prozkoumáme ostrov a zhotovíme jeho mapu. Vyrobíme věci pro každodenní potřebu, ale i pro radost, svíčky, náhrdelníky... Oslavíme Vánoce se stromečkem i dárky. Z keramické hlíny uhněteme nádoby a sošky. Čeká nás plavba na kajaku i kanoi. Možná budeme přepadeni lidojedy a zachráníme Pátka. Čeká nás také kurz bubnování Dáši a Vrati Kratochvílových. Přidejte se k nám a uvidíte, zda byste na ostrově přežili.

Odkaz na podrobnosti


Vánoční keramika


Jarní prázdniny 2015

Nejbližší větší plánovanou akcí Dílny Ořech jsou Jarní Duhové prázdniny 22.-27. 2. 2015 pro děti od 7 let. Podrobnější informace najdete v letáku v příloze. Již teď se můžete přihlásit, vítány jsou děti od 7 let se zájmem o zimní sporty, přírodu a výtvarno. Pobyt je vhodný i pro děti, které nikdy na běžkách nestály. Zajistíme zapůjčení lyží i servis. Případné volné pokoje mohou využít i celé rodiny.

LETÁK JARNÍ DUHOVÉ PRÁZDNINY

Pokud uvažujete o účasti na některém z našich letních táborů, tak jsou již známé termíny těchto akcí. Zatím předběžně si můžete zarezervovat místo.
Plánované termíny
Tábor pro rodiny s dětmi na Třech Studních 5.-12. 7. 2015
Putování po barvách Duhy - výtvarně-sportovní tábor pro děti od 7 let na Třech Studních 12.-17. 7. 2015
Tábor pro děti od 8 let na Třech Studních vhodný pro děti, které už chtějí být samostatné, vyzkouší si spoustu praktických dovedností, které se jim v životě budou určitě hodit.... 9.-14. 8. 2015
Podrobnější letáky zatím nejsou k dispozici, ceny budou přibližně stejné jako letos.

Těšíme se na setkání o prázdninách

 


Výtvarné a keramické dílny 2014/15

Podrobnosti o výtvarných a keramických dílnách najdete přiloženém letáku. Cena na pololetí je 1300 Kč. A upozorňujeme, že dílna je přestěhována do budovy mateřské školky.

odkaz na leták


Divoký západ 2014 - tábor pro rodiny s dětmi

Dneska už mi fóry nějak nejdou přes pysky, stojím
s dlouhou kravatou na bedně od whisky…..

Les, rybník, banka a saloon tvořily pevné kulisy městečka kdesi na divokém západě, ve které se proměnila chata Duha na přelomu července a srpna roku 2014. V prašných i blátivých cestách americké Vysočiny se proháněli kovbojové s jasným cílem: přepravit balíky a zásilky v zemi, kde dosud nefunguje železnice. Pony Express urazil dlouhou cestu. Pod vedením šerifa Tomína kovbojové putovali pěšky, v sedle svých koňů, i na lodích s pádlem v ruce při sjíždění nebezpečných vod Sykovce. Během své cesty překonali spoustu nástrah a zdokonalili se v kovbojském umění. V lese si postavili přístřešky, poznávali stopy zvěře a ukázali odvahu při cestě za zlatem starého indiána. Při dojení krav předvedli schopnost postarat se o svůj dobytek. Trpělivost a spolupráci uplatnili při přípravě a udržování ohňů. Od zkušenějších kovbojů se naučili střílet z luku, lovit divokého mustanga a házet podkovou. V den, kdy přišla bouře, vytvořili z hlíny zvířata a misky zdobené barevnými sklíčky. Svou vůli, taktiku a schopnost nakládat s ceninami prokázali malí kovbojové při sbírání mincí studňáků, za něž bylo možné v závěru cesty nakoupit vzácné předměty. Po večerech se celá company bavila zpěvem u ohně, opékáním ulovených zvířat a hadů z těsta. Sílu a energii dodávaly kovbojům výborné pokrmy z polní kuchyně, připravované mistrným duem Fany & Eve. Mezi nezapomenutelné chvíle patřil společný country tanec.

Během přepravy zásilky proběhla i oslava narození kovboje Mártyho.  Udatný Marty pohostil všechny kolegy výborným pečeným masem, nápoji,  ovocem a zeleninou. Za svou pohostinnost byl Márty odměněn polibky a tancem krásných kovbojek.

Pohoda a smích, ale i napětí a obavy z nepřátel, provázely kovboje na jejich daleké cestě novým kontinentem. Transport ohrožovali čtyři nebezpeční bandité: Black widow Meg, Joe Hawkins, Lucky Steven a Gunslinger Marty.  Skrývali se ve svých dokonalých lesních úkrytech s částmi mapy, vedoucí k pokladu, ale nakonec byli odhaleni. Poklad byl nalezen a zásilka v pořádku dorazila na místo určení. Stateční kovbojové splnili svůj cíl, odklusali na koních do svých domovů a nyní se věnují  hlídání stád….

….stojím s dlouhým obojkem, jak stájovej pinč, tu smyčku co teď nosím, mi navlík soudce Lynch „

                                                                                                                       
Jitka,maminka dvou holek


Putování po barvách duhy

Fotky a článek k táboru "Putování po barvách duhy" najdete v části činnost/fotky


Lesní příměstský tábor Radostice 2014

Příměstský lesní tábor – Radostice 2014

když se naše cesta na základnu proměnila 3. srpna, tedy den před začátkem tábora v řeku, měli jsme docela obavy, ale vše se nakonec v dobré obrátilo.

 

 Co se dělo na táboře?

Hrajeme si, vyrábíme, malujeme si na obličej, prostě blbneme:))                                    Vyrábíme malé pizzy, pečeme je v pravé hliněné peci, kterou jsme si předem rozehřáli.             Sbíráme houby.                                                                                            Poznáváme bylinky.                                                                                          Stavíme živou mandalu.                                                                                     Zpíváme při kytaře a posloucháme hudbu u práce.                                                    Připravujeme těsto na bramborové placky a pak je upečeme na ohni.                                   Meleme vlastní mouku.                                                                                        Někdo krájí zeleninu do polévky, někdo rozdělává oheň....                                               Nošení dřeva je taky těžká práce......                                                                    Řežeme pilou dřevo na oheň.                                                                                  Pozorujeme život v lese......mraveniště.                                                                   Jdeme na výlet. Cílem je pizzerie v Ivančicích, kde jsme se tak skvěle najedli, že jsme pro nastalou pohodu zapomněli na čas a ujel nám vlak:))                                                              Rozhlížíme se z rozhledny Vladimíra Menšíka na Hlíně.                                                    Učíme se stopy zvěře.                                                                                       Hledáme kešky.                                                                                             Malujeme si polštáře, které si pak odneseme domů.                                                      Všelijak tvoříme a zpíváme si u toho a vyrábíme si táborovou vlajku.                            Prozkoumáváme okolí - Radostické nádraží, Radostický mlýn.                                              Uzlujeme.                                                                                                     Házíme podkovou, lasem, šipkama.                                                                           Zkrátka úplně bezva týden v přírodě nedaleko domova a přitom spinkáme ve vlastních postýlkách u maminky.


Keramická výstava 27. května - 20. června


Putování po barvách duhy 6 - 10. července 2014

Při přihlášení na tábor můžete uplatnit tyto slevy:

SLEVA 100 Kč pro děti navštěvující naše kurzy ve školním roce 2013/14

SLEVA 100 Kč pro děti, které navštěvovaly naše kurzy v minulých letech

SLEVA 150 Kč při zaplacení celého pobytu do 1. května 2014

VŠECHNY SLEVY SE SČÍTAJÍ. Maximální sleva na dítě je 350Kč.


Jarní keramika

Od března pořádáme každé pondělí od 14:30 do 15:30 kurz modelování. Kroužek je určený dětem od 5 let do 100 let (mohou i mladší s rodiči) a bude probíhat ve výtvarné dílně v budově základní školy v Ořechově. Ve 12 lekcích si vyzkoušíte práci s keramickou hlínou a potěšíte vlastními výrobky. Čeká Vás práce s různobarevnými hlínami, zdobení sklem, pískem, přírodními materiály, glazování. Možnost vlastní tvorby i modelování podle šablony. Výrobky budou po vyrobení vypáleny.

Cena je 1000 Kč za 12 lekcí.


  předchozí stránka 2 / 3   následující stránka
Kontakty

Dílna Ořech o.p.s.
Obecně prospěšná společnost

Telefon: 737067293, 731543114
Email: salnekova@dilnaorech.cz

Ořechov, Tolarova 485/22, 664 44
IČ: 28290585
BÚ: 2800201029/2010

Připomínky a návrhy k našim stránkám posílejte, prosím, na toman@dilnaorech.cz