MŠ Ořechov


Výtvarná dílna pro děti ze ZŠ Ořechov

Co nás ve výtvarce baví? Baví nás patlat barvu skoro na všechno - malujeme opravdové obrazy podle skutečných staveb v obci, tvoříme obří mozaiky a přitom se dozvíme všelijaké zajímavosti o erbech okolních vesnic. Používáme ke ztvárnění spoustu předmětů, které by se možná zdály nepotřebné. Starý papír proměníme ve skutečný plastický obraz, vyrobíme indiánské lapače snů, originálně malujeme a savujeme na trička, vyrábíme z hlíny… něco z toho je k vidění ve fotogalerii.


Výtvarná dílna pro děti 4 - 6 let

Nejmenší děti k nám chodí z mateřské školy. Mají vždy připravené potřeby, pracovní oblečení a strašně se těší, co to bude dnes zase za patli patli. A nemyslete si, ty jejich dílka a obrazy jsou skutečně nejkrásnější a nejoriginálnější a natírání židlí jim činí neuvěřitelnou radost.. Děti se naučí základy práce s výtvarnými potřebami, i jak uklízet po tvoření. Děkujeme za chápavé rodiče, mnohdy je barva až za ušima.


Podzimní výstava stromy 9. listopadu

Na stejné zemi co my, bydlí tu s námi stromy,
mlčí a hledí si svého, listíčka zeleného……

Stejně jako Zdeněk Svěrák ve své písničce, tak i my tvoříme jen a jen stromy. Otiskujeme jejich plody do hlíny, děláme pestrobarevné mozaiky z listů, skládáme z větviček, malujeme a fotíme významné stromy v obci a pak vystavujeme na této podzimní a nejbarevnější výstavě.


Hrátky s hlínou pro nejmenší

Dílna je určená pro nejmenší děti v doprovodu rodičů. S opravdovým nadšením se děti vrhají na hlínu, konečně mají dovoleno se v hlíně patlat a společně s maminkou vytvoří velké dílo. Nejdříve si musíme rozcvičit prsty, hlínu promačkat, propíchat a ochutnat. Otiskujeme svoje prsty i různé přírodniny a když už jsme unavení z toho hňácání, skládáme kuličky na hliněného kuličkovníka či kuličkovnici…


Den Země

Děti z naší školy pochází z různých vesnic – Ořechova, Silůvek, Prštic, Radosti, Hajan, Želešic, Syrovic atd…. A každý chce samozřejmě ukázat vše, co je v jeho vesnici významné. Modelovali jsme proto z hlíny nové nádraží v Slůvkách, kostely v Ořechově, bysty významných osob, erby okolních vesnic... Hoši ztvárnili army park s letadly a tanky. Namalovali jsme velký plán Ořechova, do kterého jsou hliněné stavby umístěny. Obrazy malované v rámech, kde děti ztvárnily školu a další významné stavby jsou k vidění na chodbách školy. Nádherné obrazy kostelů v Ořechově, Tikovicích, kaple sv. Peregrina a hasičku v Slůvkách namalovaly nejmenší děti z výtvarných kroužků. Celá škola se do tvorby zapojila nejrůznějšími projekty na téma Naše obec – studovali jsme historii, erby, významné osobnosti i památky. Žáci školy připravili spoustu her a soutěží. V Den Země jsme mohli být pyšní na to, že bydlíme v tak významných obcích. Za účast na soutěžích získali všichni vstupenku na poníky a medaily vyrobenou žáky školy.


Dílna hňácání z hlíny

Malé děti se v naší dílně učí úplným základům práce s hlínou. Jejich díla jsou přesto velmi zdařilá, i když o to vlastně ani nejde. Důležité je, že je práce s hlínou baví, že si posílí prsty a jinak nemluvné děti se najednou rozmluví, když popisují co vytvořily.
Dílna modelování z hlíny

Tady se dějí věci, tady se přímo kouzlí. Hlína se v našich rukou proměňuje v neuvěřitelná díla. Vznikají tu modely všech významných staveb v obci, bysty významných osob, hliněné reliéfní obrazy z dění v naších obcích, hliněné erby, nebo modelujeme ořech. A když se blíží prázdniny proměníme školu v lodní přístav, z hlíny vytváříme jachty, moře a chobotnice. Vystavujeme a soutěžíme.


Brněnský hrnek 2011

Již podruhé se zapojujeme do soutěže v keramice "Brněnský hrnek". Letošní téma s názvem "Jak jde čas" je poněkud netradiční a každá soutěžící skupina se s ním poprala trochu jinak. Druhá kategorie byla keramický glazovaný šperk. Oceněni však byly i děti z našich dílen, ti nejlepší se účastnily předání cen a vyhlášení výsledků soutěže v Brně.


Vánoční dílničky

V sobotu, 11. prosince, jsme v ZŠ Ořechov vytvářeli ozdoby z papíru, sádry, keramiku, perníčky a další....