Den Země

Motto: Mozaika je to, co někdo našel a poskládal z malinkatých pidikousků nalezených na Zemi.
Den Země v ZŠ Ořechov jsme oslavili výstavou mozaikových prací dětí z výtvarných dílen, ale i žáků školy a školní družiny-mozaiky papírové, z vršků, lepené, látkové, keramické, skládané z kachlí a kreslené. K vytvoření mozaiky se dají zužitkovat nejrůznější zdánlivě nepotřebné předměty. Nechyběly ani mozaikové soutěže a hrátky. Velmi se líbil velký výběh pro hliněné želvy. Za účast na soutěžích obdrželi všichni mozaikové medaile. Akce se zúčastnilo více jak 250 lidí z Ořechova i z dalších 10 vesnic a měst. Výběh pro želvy slouží jako výzdoba v budově školy, kde bude umístěn do konce školního roku.


ABECEDA

ABECEDA, to je název nového projektu, na kterém pracují děti ve všech výtvarných dílnách v Ořechově. Cílem je vytvoření reliéfní hliněné abecedy. Ke každému písmenu ztvární děti obrázek předmětu, věci či zvířete, začínajícího na toto písmeno. Kompletní abeceda bude umístěna v prostorách školy jako dekorace, a zároveň bude sloužit jako výuková pomůcka pro nejmladší žáky. Pří výrobě písmen si procvičujeme abecedu a bavíme se vymýšlením slov na každé písmeno.
Ve výtvarné dílně jsme písmena abecedy také kreslili.


Jarní výstava, aneb "Tolik krásných slípek jste ještě neviděli". 29.3.10

Výstavu s takovým názvem si nemohu nechat ujít, říkají mnozí rodičové a dospěláci po přečtení zvacího plakátu. A když přišli, tak zklamaní určitě nebyli, protože tolik krásných slípek pohromadě bylo možno vidět jen v Ořechově na jarní výstavě. A byla tam také vajíčka a beránci a slepičkám jsme sypali zrní...


Výtvarná dílna pro ZŠ Ořechov 09/10

Pořád se nám v dílně zastavovaly hodiny, teď už nejdou vůbec, a my víme proč. Protože se tady opravdu zastavil čas. Byli bychom rádi, aby hodina ve výtvarce byla co nejdelší. U nás se totiž mnohdy dějí věci! Když třeba dáváme život starým zašedlým obrazům, natíráme rámy a malujeme nové vlastní obrazy jako opravdoví malíři. Pracovat s barvami nás moc baví. Z hlíny uhňácáme abecedu a zvířata. Vytváříme mozaiku ze všech dostupných materiálů. Někteří by tu vydrželi hodiny...


Hrátky s hlínou pro nejmenší 09/10

Jsou určené pro nejmenší děti v doprovodu rodičů. Seznamujeme se s netradičními výtvarnými technikami. Vyzkoušíme si i práci s keramickou hlínou a potěšíme se vlastními výrobky. Malujeme na trička, batikujeme, vyrábíme z PET lahví, lepíme mozaiky z kachlí, barvíme vajíčka a nikdy se nám odtud nechce domů a moc těšíme se na to, co se bude dít příště.


Výtvarná dílna pro děti 4-6 let 09/10

Tady je často pěkný šrumec. To proto, že neposedíme dlouho na svém místě. Malujeme samy, nebo dohromady s kamarády malé i velké obrazy, vyrábíme z hlíny, kreslíme tuží, voskovkami, lepíme, učíme se malovat barvami a zkoušíme další techniky. Činnosti se tady rychle střídají. Po práci si také musíme uklidit své pracovní místo a umýt štětce. Toto všechno je součástí naší práce ve výtvarné dílně.


Modelování dospělých 09/10

Naše výrobky nejsou tak krásné jako ty dětské, asi už nemáme takovou fantazii, ale baví nás rýpat se v hlíně stejně jako děti, takže pokud chcete vytvořit dílo veliké a nedozírné hodnoty, tak přijďte, třeba jen to zkusit.


Dílna hňácání z hlíny pro děti 4-6 let 09/10

Moc nás baví do hlíny rýpat mačkat ji, vytvářet všelijaké hroudy a ty pak pojmenovávat. Někdy z toho vyjde slepice, jindy drak, anděl, hrad, želva, had, nebo ježek. Dokonce vystavujeme na různých výstavách. Kdo nevěří ať tam běží...


Modelování ZŠ Ořechov 09/10

Zajímá vás, co se děje za dveřmi naší dílny? Zhlédněte tedy naši fotogalerii, nebo se přijďte podívat přímo k nám. Rádi vám vše ukážeme. Učíme se tady pracovat s hlínou, o vypalování v peci, pomáháme také při jejím vykládání a těšíme se, až si odneseme svůj výrobek. Všechny děti, i ty s poruchami učení, dyslexií se při hňácání hlíny uklidní, soustředěně pracují a nenechají se rušit. Mnohdy tak vznikají i veliká díla, která děti vytváří samy, nebo ve spolupráci s kamarády z jiných tříd. Kdo by si přeci nechtěl alespoň vyzkoušet vytvořit z hlíny želvu, dinosaura, motýla, ježka, beránka, nebo slepici...


Vánoční jarmark v ZŠ Ořechov 15.12.2009

Vánoční přání, vánoční ozdoby a dekorace. Výtěžek z prodeje věnujeme na zakoupení výtvarného materiálu a potřeb. Předvánoční pohodu nám dotváří zpěv vánočních písní v podání žáků 2. stupně.


  1 / 2   následující stránka