Divadlo na Třech Studních 25. července

V areálu Turistické chaty Duha bude od 16.00 divadelní představení pro děti i dospělé CIRKUS CHAUVE. Představení plné humoru, podle dětské knihy Cirkus Chauve aneb Ze života jedné klaunské rodinky.

Podrobnosti v letáku.

Letní výtvarné soustředění 7. - 9. srpna

Každý den 8.00 - 15.00 v budově ZŠ Ořechov a okolí

Náplní je vše co se nám do hodin výtvarky nevešlo. Nejrůznější výtvarné techniky, malování na trička, keramika, větší projekty, tvoření v přírodě. Těšit se můžete na den u indiánů, ve středověku a v pravěku.

Pro děti od 6 – 14 let. Vhodné i pro děti, které po prázdninách nastoupí do školy.

Sebou: svačinu a pití na celý den, kufřík s výtvarnými potřebami, přezůvky, pracovní oblečení.

Cena 650Kč. V ceně je oběd ve školní jídelně a  výtvarný materiál.

Částku, prosím, uhraďte do 7. 7. 2012 na účet: 2800201029/2010

Vyzvednutí výrobků

Děkuji Vám všem za přízeň v tomto školním roce a doufám, že se dětem v dílnách líbilo. Vyzvednutí výrobků bude 27. 6. od 13:00 - 16:30 hodin. Jindy po domluvě.

Těším se na Vás po prázdninách. Pokud budete mít zájem se přihlásit, tak mě kontaktujte na nové adrese salnekova@dilnaorech.cz

 

Vítězové soutěže BRNĚNSKÝ HRNEK

Rádi bychom Vás pozvali na vyhlášení vítězů keramické soutěže BRNĚNSKÝ HRNEK VI. Soutěž byla určená dětem z MŠ, ZŠ, uměleckých škol a kroužků, speciálních škol, ústavů, škol pro nevidomé, tělesně a zdravotně postižené, mládeži i dospělým, seniorům, jednotlivcům i kolektivům. Soutěž probíhala ve 2 kategoriích.

1. kategorie – Cena pro vítěze

2. kategorie – Tužkovník

Výherci soutěže budou 26.dubna 2012 ve 14:00 hod. po slavnostním vyhlášení výsledků odbornou porotou odměněni, vybrané vítězné výrobky budou vystaveny pro veřejnost v Zahradní budově na Údolní 10, na brněnské radnici a dalších reprezentativních místech.

Vítězové jednotlivých kategorií obdrží ceny.
Výrobky dětí budou vyfoceny a každý kolektiv obdrží dárkové fotoalbum. Výrobky z 1.kategorie budou věnovány vítězům soutěže Lidový skřivánek, která se bude konat ve dnech 31.5. a 1.6.2012.

26.4. od 15:30 do 18:00 hod. si budou moci rodiče výrobky svých dětí odkoupit za symbolické ceny – mimo ty, které budou vybrány jako odměny pro malé zpěváčky. Výtěžek prodeje slouží k realizaci dalšího ročníku soutěže v roce 2012/2013(nákup keramické hlíny a glazurovacích prášků)

Hodnotitelé: Milena Flodrová – historička, Marie Hladná – výtvarnice, Ivona Nováková – grafička, Oľga Hubíková – výtvarnice, grafička, Antonín Dostál – keramik, Hana Zlatušková – pedagožka, Marie Šigutová – starostka Vesny, Boženka Pachová – kreativní tvorba, Eliška Břoušková – koordinátorka soutěže Lidový skřivánek.

Tuto akci podpořil Odbor školství, mládeže a tělovýchovy MMB a statutární město Brno.

Den Země 21. dubna 14.00 - 16.00

Tuto sobotu pořádáme s ZŠ a MŠ Ořechov tradiční Den Země zaměřený na ohrožená zvířata. Na programu jsou soutěže, výstava žákovských prací a mnohá překvapení.

  

Květnový výtvarný kurz pro rodiče s dětmi "Čarování z hlíny na Třech Studních" 4. - 8. května

Příjezd na chatu Duha v pátek od 17.00. Odjez v úterý odpoledne. Výtvarně-hravý kurz pro všechny, kteří si chtějí zkusit vyčarovat z hlíny cokoliv na co si vzpomenou, a přitom prožít prodloužený víkend v srdci Vysočiny. Hlavní náplní je modelování z hlíny. Nechte se inspirovat přírodou. Rozeběhněte se loukou plnou rozkvetlých pampelišek. Nebojte se dotýkat přírody a tvořit z toho, co nám nabízí. Hlína láká k tvoření od pradávna, zkusíte si uhňést sošku či nádobu, ozdobit ji sklem nebo pískem. Naučíte se jak udělat šnečka, vážku, motýla, broučka z různorodých materiálů. Čeká vás Kukyho výtvarná dílna a spousta zábavy a legrace.

Sobota, neděle, úterý je dopolední/cca 9:30 – 12:30/ program pro děti od 4 let bez doprovodu rodičů/ať si trochu odpočnete/. Mladší dítě se účastní se svým rodičem.

Zažijeme nová dobrodružství s keramickou hlínou. Hry a soutěže pro děti. Výtvarná práce podporuje tvořivost dítěte, jeho samostatnost a rozvoj jemné motoriky. Při vyrábění nejde jen o pěkný výrobek, ale hlavně o samotný proces tvorby. Dílo každého dítěte je originální. Pracovní postupy jsou upraveny tak, aby je zvládlo i malé dítě.

V pondělí odpoledne nabízíme výtvarné dílny pro děti i dospělé - nástěnná dekorace z přírodnin, zvonkohra, korálkování. Vytvoření společného díla určeného k výzdobě ubytovny.

Ostatní program si můžete zajistit samostatně. V areálu je hřiště, pískoviště, houpačky, ohniště, velká skákací trampolína a dětský kolotoč. Výlety do okolí, cyklistika, bazén v hotelu U Loubů.

Výtvarný program pro dospělé – dvě večerní tvořivé dílny – keramika a smaltování. Zakončení kurzu v úterý výstavou výrobků.

Pobyt je vhodný i pro děti s postižením.

Stravování - obsahuje oběd a lehkou večeři (pátek 4. 5. večeře – úterý 8. 5. oběd). Ostatní jídlo si můžete připravit v kuchyňce, k dispozici je nádobí, lednice, mikrovlnné trouby, varné konvice.

Zdarma děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu, které se nezúčastní programu                         360 Kč děti do 3 let bez nároku na lůžko, které se nezúčastní programu, stravování                      810 Kč děti do 3 let, tvoření za doprovodu rodičů, ale bez nároku na lůžko, stravování                   1530 Kč děti od 4 – 10 let, pobyt s programem, stravování                                           1970 Kč děti od 11 – 15 let, pobyt s programem, stravování                                              2080 Kč starší děti a dospělí, pobyt s programem, stravování                                            1520 Kč pobyt bez programu(druhý z rodičů), stravování

Výtvarných kurzů se mohou zúčastnit i neubytovaní na chatě Duha.

SLEVA 200 KČ PRO DĚTI NAVŠTĚVUJÍCÍ NAŠE VÝTVARNÉ A KERAMICKÉ KURZY.

V ceně je 4x ubytování, stravování, poplatky obci, výtvarný materiál, program pro rodiče a děti, odborné vedení lektory s pedagogickým vzděláním a vypálení výrobků. Hliněné výrobky budou po vypálení k vyzvednutí v Brně, Ořechově, či na Třech Studních. Ubytování ve 2, 3, 4, 5 lůžkových pokojích, společenská místnost, kuchyňka, místnost s televizí, hrací koutek, dětské židličky, ohrádka, zdarma zapůjčení dětské postýlky, parkování v areálu. Stornopoplatek 300Kč za osobu.                       Platba hotově paní Věře Salnekové, nebo na účet: 2800201029/2010 do 15.4.2012 !!!NOVÝ ÚČET!!!    Mgr. Věra Salneková, 737067293, salnek.v@volny.czTábor s výtvarným programem pro rodiče s dětmi "Hrátky s hlínou a Cesta do středověku" 21. - 27. července

Příjezd na chatu Duha(Tři Studně na vysočině) od 13hod. Výtvarný a hravý program pro děti bude probíhat v dopoledních, nebo odpoledních hodinách. Vydáme se do dávného středověku. Vyzkoušíme si středověká řemesla, keramiku, svíčkařství, ruční výrobu papíru. Vyrábět budeme vlastní zbroj, vlajku i štít, postavíme i dobudeme hrady, umícháme středověké lektvary, zažijeme rytířská klání. A nakonec se staneme opravdovými rytíři. U večerních ohňů se naučíme středověké písně, užijeme spoustu legrace, a další překvapení. Program je pro děti od 4 let bez doprovodu rodičů/ať si trochu odpočnete/. Mladší dítě se účastní se svým rodičem. Výtvarná práce podporuje tvořivost dítěte, jeho samostatnost a rozvoj jemné motoriky.

Čeká nás žonglérská dílna a 25.7. se můžete těšit na skutečné divadelní představení plné humoru. Cirkus Chauve, aneb Ze života jedné klaunské rodinky. Hrají: Jiří Bilbo Reidinger – klaun, autor mnoha představení, pouliční herec, choreograf a pedagog, šansoniérka Silvie Krobová a jejich dcery.

PRO UBYTOVANÉ JE DIVADLO V CENĚ. Cena pro ostatní: dítě 50 Kč, dospělý 100Kč.

Pobyt je vhodný i pro děti s postižením.

Dospělí si budou moci ve večerním kurzu vyzkoušet tvorbu z hlíny, savování, výrobu ručního papíru. Rodiny budou mít také dostatek času k odpočinku a sportovnímu vyžití v okolí chaty. Skákací trampolína, kolotoč, houpačky, pískoviště, hřiště jsou přímo v areálu. Terén je ideální na pěší turistiku, nebo cyklistiku nádhernou přírodou. Koupání v nedalekém rybníku Sykovec, či v krytém bazénu v hotelu u Loubů.

Stravování obsahuje oběd a lehkou večeři (sobota 21.7. večeře – pátek 27.7. oběd). Ostatní si můžete připravit v kuchyňce. K dispozici je veškeré nádobí, lednice, mikrovlnné trouby, varné konvice.

Zdarma děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu, které se nezúčastní programu                       600 Kč dětí do 3 let bez nároku na lůžko, které se nezúčastní programu, stravování                   1550 Kč děti do 3 let, tvoření za doprovodu rodičů, ale bez nároku na lůžko, stravování               2650 Kč děti od 4 – 10 let, pobyt s programem, stravování                                             2950 Kč děti od 11 – 15 let, pobyt s programem, stravování                                           3150 Kč starší děti a dospělí, pobyt s programem,                                                      2650 Kč pobyt bez programu(druhý z rodičů), stravování.

Nabízíme také ubytování v samostatné chatě v areálu za příplatek 250Kč dospělý, 200Kč dítě od 3 let(za celý pobyt). Při odjezdu zaplacení energie (plyn 13Kč/m3, elektřina 6Kč/KWh). Chata má dvě oddělené části se 4 lůžkovou ložnicí a pokojíkem. Jídelna, kuchyňský kout, toalety, koupelna jsou společné. Možnost přistýlky.

V ceně kurzu je ubytování, poplatek obci, stravování, divadlo, výtvarný materiál, odborné vedení lektory s pedagogickým vzděláním, vypálení výrobků, program pro rodiče a děti. Hliněné výrobky budou po vypálení k vyzvednutí v Brně, Ořechově, či na Třech Studních. Ubytování ve 2,3,4,5 lůžkových pokojích, společenská místnost, místnost s televizí, hrací koutek, dětské židličky, ohrádka, zdarma možnost zapůjčení dětské postýlky, parkování v areálu. Storno poplatek: 400,-Kč za osobu. 

Fotky z akce "Jarní prázdniny na Třech Studních"

najdete pod záložkou činnost - vícedenní akce 2012


ZŠ Ořechov a Dílna Ořech zvou na

VÁNOČNÍ JARMARK

v budově ZŠ 13. prosince v době od 15 do 17hod.

Soutěžní výstava "Věnce nejen adventní" 24. listopadu

ADVENTNÍ DÍLNY 3. prosince

ZŠ Ořechov ve spolupráci s dílnou Ořech a rodiči Vás zve

na

ADVENTNÍ DÍLNY

dne 3. prosince od 14 do 18 hod.

Můžete si vyrobit drobné dárky z keramiky,přírodnin, papíru...

Cena za dárky do 20,- Kč. 

Výstava NEJEN HALLOWEEN 8. listopadu

Dílna Ořech a ZŠ Ořechov zvou na pozimní výstavu NEJEN HALLOWEEN do budovy ZŠ Ořechov od 10.00 do 17.00.

Jarní prázdniny na Vysočině 4.-11. února

Zveme Vás na sportovně - rekreační pobyt s výtvarným programem pro rodiny s dětmi

Tři Studně – turistická chata Duha

příjezd na chatu 4. 2. od 12 hod., odjezd 11. 2. odpoledne

celkem 7 pobytových dnů

Sportovní program si organizuje každý podle svých možností. Okolí ubytovny nabízí spoustu příležitostí ke sportovnímu vyžití. Ideální terén na běžky i pěší turistiku nádhernou přírodou, sáňkování a bobování. Běžkařské trasy jsou pravidelně strojově upravovány. Bruslení na rybníku Sykovec vzdáleném cca 200 m, nebo v kryté bruslařské hale ve Ždáru nad Sázavou. Na sjezdovku Harusův kopec a do Ski hotelu s wellness centrem (bazén, sauna, vířivka) u Nového Města na Moravě je to 5 km. Přímo ve Třech Studních je v hotelu U Loubů bazén a v penzionu Pegas lanové centrum s horolezeckou stěnou. Nabízíme přednášku o mazání a údržbě lyží, ukázku a výuku lyžařských technik.
Výtvarný program pro děti bude probíhat formou třech výtvarných dílen v odpoledních hodinách. Nebude chybět keramická dílna a další výtvarné techniky. Program je připravený pro děti od 4 let bez doprovodu rodičů. Mladší dítě se účastní se svým rodičem. Také nás čeká soutěž ve stavění sněhuláků, sněhová tvorba, závod v jízdě na čemkoliv, večerní hry a zpívání při kytaře, karneval a další překvapení pro děti i dospělé.
Výtvarný program pro dospělé – dvě večerní tvořivé dílny - kurz keramiky a smaltování.

Stravování je formou polopenze, která obsahuje snídani a teplou večeři (sobota 4. 2. večeře – sobota 11. 2. snídaně). Oběd si můžete připravit v kuchyňce, k dispozici je veškeré nádobí, lednice, mikrovlnné trouby, varné konvice.

Zdarma děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu, které se nezúčastní programu
600 Kč dětí do 3 let bez nároku na lůžko, které se nezúčastní programu, polopenze
990 Kč děti do 3 let, tvoření za doprovodu rodičů, ale bez nároku na lůžko, polopenze
2250 Kč děti od 4 – 10 let, pobyt s programem, polopenze
2750 Kč děti od 11 – 15 let, pobyt s programem, polopenze
3150 Kč starší děti a dospělí, pobyt s programem, polopenze
2700 Kč pobyt bez programu(druhý z rodičů), polopenze.

Nabízíme hlídání dětí i mimo výtvarné kurzy za 60 Kč/hod.

Pobyt je vhodný i pro děti s postižením.

V ceně je 7x ubytování s polopenzí, poplatky obci, výtvarný materiál, program pro rodiče a děti, odborné vedení lektory s pedagogickým vzděláním a vypálení výrobků. Hliněné výrobky budou po vypálení k vyzvednutí v Brně, Ořechově, či na Třech Studních. Ubytování ve 2, 3, 4, 5 lůžkových pokojích, společenská místnost, místnost s televizí, hrací koutek, dětské židličky, ohrádka, zdarma možnost zapůjčení dětské postýlky, lyžárna, parkování v areálu.
Fotografie z minulých ročníků najdete na www.dilnaorech.cz.

Zálohu ( účastníci od 4 let) 1000 Kč zaplaťte, prosím, do 30. listopadu, doplacení celého pobytu do 6. ledna na účet: 224909010/0300, nebo hotově paní Věře Salnekové.

Storno poplatky pro účastníky od 4 let: upřesníme podle dohody s pojišťovnou o pojištění storna.

Pojištění storno poplatků: hledáme to nejvýhodnější.

 

VÝTVARNÉ DÍLNY v ZŠ OŘECHOV 2011/12

Školné lze zaplatit na pololetí,nebo na celý školní rok v hotovosti, nebo na účet 224909010/0300.

PONDĚLÍ
13:35-14:45 Dílna modelování z hlíny pro žáky ZŠ                                                               1200Kč/pololetí
15:30-16:15 Dílna hňácání z hlíny pro všechny od 4-100let. Tvoření z hlíny pro kohokoliv, dílna je otevřená všem dětem z MŠ, ZŠ, ale i dospělým a rodičům s dětmi.                                                       1000Kč/pololetí   
Možnost účastnit se nepravidelně jednotlivých lekcí.                                                           100Kč/lekce 
STŘEDA
11:55-13:05 Dílna modelování z hlíny pro žáky 1.stupeň ZŠ                                                  1200Kč/pololetí
13:30-14:40 Dílna modelování z hlíny pro žáky ZŠ                                                               1200Kč/pololetí
15:15-16:00 Dílna hňácání z hlíny pro děti od 4-7let                                                           1000Kč/pololetí
ČTVRTEK
12:45-13:45 Výtvarná dílna pro žáky ZŠ                                                                               850Kč/pololetí
14:10-15:10 Výtvarně-keramická dílna pro žáky ZŠ                                                             1000Kč/pololetí
15:45-16:30 Výtvarná dílna pro děti z od 4-7let                                                                    850Kč/pololetí

NÁPLŇ DÍLEN
Dílny modelování z hlíny pro žáky ZŠ
Děti si osvojí základy práce s hlínou, pokročilejší jsou vedeni k prohlubování řemeslných a výtvarných dovedností. Přitom nejde jen o výsledný výrobek, ale především o proces tvorby. Speciálně upravené způsoby práce s hlínou, jsou dětem srozumitelné a vhodné i pro děti s poruchami učení, LMD, ADHD. Při modelování dochází ke zklidnění, zlepšení koncentrace a rozvoji motorických dovedností. Práce na různých tématech a tvorba společného díla na výzdobu školy. Výstavy výrobků, účast ve výtvarných soutěžích.
Dílna hňácání z hlíny
Pracovní postupy jsou upravené také pro malé děti. Hlína slouží i jako komunikační prostředek k vyjádření potřeb, pocitů a přání, podporuje hmatové vnímání a  rozvoj jemné motoriky. Jste už dospělí, ale rádi si hrajete jako malé děti? Tak můžete zkusit také něco uhňácat, zatímco vaše dítě tvoří s ostatními dětmi.
Výtvarná dílna pro žáky ZŠ a MŠ
Výtvarné techniky, tvoření z rozličných materiálů, práce s hlínou, textilem, papírem a přírodními materiály, velké obrazy,mozaika. Výtvarné projekty na různá témata, podpora vlastní tvořivosti, výstavy výrobků, výtvarné soutěže.
Výtvarně–keramická dílna pro žákyZŠ
Keramika a tvoření z hlíny bude zpestřeno malováním, kresbou obrazů a jinými technikami.
Modelování z hlíny pro děti i dospělé se zdravotním postižením
Práce s hlínou je vhodná i pro děti se středně těžkým a těžším stupněm mentálního postižení, Downovým syndromem, autismem, tělesně, zrakově postižené a kombinovanými vadami. Při modelování dochází k rozvoji jemné i hrubé motoriky, kontaktu s příjemným materiálem. Individuální přístup podle charakteru postižení, práce probíhají pod dohledem speciálního pedagoga se zkušenostmi problematiky. Náplní je práce s hlínou a další výtvarné techniky.
Čas a hodina po domluvě.                                                                                                                      Zdarma

Zájemcům nabízíme možnost odvedení dítěte z MŠ Ořechov za příspěvek 200Kč/pol.

Hrátky s hlínou a Cesta do pravěku

 rekreační prázdninový pobyt s výtvarným programem pro rodiče s dětmi. Tři Studně na Vysočině – turistická chata Duha.

Příjezd na chatu 24.7. od 15hod., odjezd 30.7. odpoledne.

Celkem 6 pobytových dnů

Výtvarný a hravý program pro děti bude probíhat v dopoledních, nebo odpoledních hodinách. Vydáme se do divokého pravěku, plného podivných prazvířat a praještěrů. Čeká nás vyrábění dinosaurů z hlíny, pravěká keramika, malování na kameny, vyrábění z pedigu, vosku, tisk na textil, soutěže a hry pro děti, spousta legrace a další překvapení. Program je připravený pro děti od 4 let bez doprovodu rodičů. Mladší dítě se účastní se svým rodičem.

Výtvarná práce podporuje tvořivost dítěte, jeho samostatnost a rozvoj jemné motoriky.

Pobyt je vhodný i pro děti s postižením.

 Dospělí si budou moci ve večerním kurzu vyzkoušet např. tvorbu z hlíny, tisk a malování na textil, výrobu voskových svíček. Rodiny budou mít také dostatek času k odpočinku a sportovnímu vyžití v okolí chaty. Terén je ideální na pěší  turistiku, nebo cyklistiku nádhernou přírodou. Koupání v nedalekém rybníku Sykovec či v krytém bazénu v hotelu u Loubů.

 Zdarma   děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu, které se nezúčastní programu

300,-Kč pouze stravování dětí do tří let bez nároku na lůžko, které se nezúčastní programu, 5x oběd

1000,-Kč děti do 3 let, tvoření za doprovodu rodičů, ale bez nároku na lůžko, (tvoří i rodič), 5x oběd

2200,-Kč děti od 4 do 10let, 6-ti denní pobyt s programem, 5x oběd

2500,-Kč děti od 11 do 15 let, 6-ti denní pobyt s programem, 5x oběd

2600,-Kč starší děti a dospělí s účastí na kurzu a večerní tvorbě, 5x oběd

2000,-Kč druhý z rodičů, pokud se nezúčastní kurzu, 5x oběd

 V ceně ubytování je poplatek obci, 5x oběd pondělí-pátek, výtvarný materiál, odborné vedení lektory s pedagogickým vzděláním, vypálení výrobků, program pro rodiče a děti. Hliněné výrobky budou po vypálení k vyzvednutí v Brně, Ořechově, či na Třech Studních. Je tu možnost samostatného vaření v kuchyňce. V okolí je několik trvale fungujících restaurací. Ubytování ve 2,3,4 a 5 lůžkových pokojích, společenská místnost, místnost s televizí, hrací koutek, dětské židličky, ohrádka, možnost zapůjčení dětské postýlky, parkování v areálu. Storno poplatek: 200,-Kč za osobu. Fotografie z minulých ročníků najdete na www.dilnaorech.cz.

Platba hotově paní Věře Salnekové, nebo na účet: 224909010/0300 do 19.6.2011

ŠKOLNÉ NA DRUHÉ POLOLETÍ

uhraďte, prosím, do 14. února na účet: 224909010/0300. Školné zůstává stejné, jako v prvním pololetí.

Ukončení dílen je 5. června.

 

Hrátky s hlínou a INDIÁNI na Třech Studních

Tři Studně na Vysočině - turistická chata Duha
Příjezd na chatu 24.7. od 12hod., odjezd 30.7. odpoledne.
Celkem 6 pobytových dnů
Výtvarný a hravý program pro děti bude probíhat v dopoledních, nebo odpoledních hodinách. Čeká nás vyrábění indiánského oděvu, čelenky, ozdob, luku i totemu, lapače snů, bubínku a hliněná tvorba. Vyzkoušíme si mnohé dovednosti ze života indiánů, budeme plnit indiánské zkoušky, získávat indiánská pera, čekají nás večerní ohně a stezky odvahy. Domů si odvezeme své originální výrobky. Program je připravený pro děti od 4 let bez doprovodu rodičů. Mladší dítě se účastní se svým rodičem.
Výtvarná práce podporuje tvořivost dítěte, jeho samostatnost a rozvoj jemné motoriky.
Pobyt je vhodný i pro děti s postižením.
Dospělí si budou moci ve večerním kurzu vyzkoušet tvorbu z hlíny - indiánské masky, kachle s indiánskými znaky, želvu z hlíny, ale také ozdoby, náhrdelníky, batikování a malování na textil. Rodiny budou mít také dostatek času k odpočinku a sportovnímu vyžití v okolí chaty. Terén je ideální na pěší turistiku, nebo cyklistiku nádhernou přírodou. Koupání v nedalekém rybníku Sykovec. V hotelu U Loubů je bazén a v penzionu Pegas lanové centrum s horolezeckou stěnou.
Kompletní cena za jeden den programu s ubytováním.
Během pobytu není možné rušit účast v jednotlivých kurzech.
Zdarma děti do tří let bez nároku na lůžko, které se nezúčastní programu.
115,-Kč děti do tří let, tvoření za doprovodu rodičů, ale bez nároku na lůžko, (tvoří i rodič).
300,-Kč děti od 4 - 10let.
315,-Kč děti od 11 do 15 let.
330,-Kč starší děti a dospělí s účastí na kurzu a večerní tvorbě.
250,-Kč druhý z rodičů, pokud se nezúčastní kurzu.
V ceně je ubytování, poplatek obci, výtvarný materiál, odborné vedení lektory s pedagogickým vzděláním, vypálení výrobků, program pro rodiče a děti. Hliněné výrobky budou po vypálení k vyzvednutí v Brně, Ořechově, či na Třech Studních. Stravování není v ceně pobytu - je tu možnost samostatného vaření v kuchyňce. V okolí je několik trvale fungujících restaurací. Ubytování ve 2,3,4,5 lůžkových pokojích, společenská místnost, místnost s televizí, hrací koutek, dětské židličky, ohrádka, možnost zapůjčení dětské postýlky, parkování v areálu. Storno poplatek: 200,-Kč za osobu.
Co si vzít: děti - nůžky, lepidlo(KORES, HERKULES, PRITT GAMA FIX), fixy, voskovky, pastelky, vodovky, krabičky od kulatých sýrů a dospělí bílé tričko. Děti mají tričko ceně pobytu.
Pokud máte: dřevěné korálky, zbytky kůží, mušličky, peří.
Platba hotově paní Věře Salnekové, nebo na účet: 224909010/0300 do 19.6.2010

Výtvarné hrátky nejen s hlínou pro nejmenší

Kroužek je pro děti s rodiči a bude probíhat ve výtvarné dílně v ZŠ Ořechov. Vhodné od 3 let, ale mohou i mladší.

                   od listopadu vždy ve čtvrtek od 16:15 do 17:15

16 lekcí - seznámíte se s netradičními výtvarnými technikami. Dětem bude dána volnost v tvorbě. Vyzkouší si i práci s keramickou hlínou a potěší vlastními výrobky.

    Můžete se zúčastnit i jednotlivých lekcí. Vezměte si pracovní oblečení, přezůvky.

Program:

 4.11. Strom – hraní s různobarevnými hlínami

11.11. Podzimní kachle – dekorační kachle z hlíny, otisky listů, kombinace s přírodním materiálem

18.11. Ryba – závěsná prostorová dekorace z hlíny

25.11. Glazování výrobků

 2.12. Betlém 1 – výrobek z hlíny, postavičky a zvířátka z Betléma

 9.12. Betlém 2 – dotvoření výrobku

16.12. Dotvoření výrobku podzimní kachle a ryby pomocí přírodních materiálů, odnesení výrobků

  6.1.  Mísy, misky ve tvaru listu – výrobek z hlíny

 13.1. Zvonkohra – výrobek z hlíny, vykrajovačky, kruhový základ na zvonkohru

 20.1. Lapač snů – kombinace materiálů, indiáni jej používali k zahánění zlých snů

 27.1. Indiánské bubínky – skutečný hudební nástroj, doneste si krabičky od kulatých sýrů

  3.2. Hrátky  se zvířátky – šnečci ze samotvrdnoucí hlíny, berušky z oříšků

 10.2. Kašírování 1 – obrázek stromu, nebo vlastní návrh

 17.2. Kašírování 2 – dokončení

 24.2. Kamínkové kouzlení – zvířátka z kamínků, malování na kameny, doneste si tempery

  3.3. Tisk a malování na textil – vezměte si jednobarevné tričko

 Cena: 100 Kč/1 lekce (za jedno dítě s rodičem) nebo 1400 Kč/16 lekcí platba předem

 


VÍTÁME VÁS Z PRÁZDNIN

 

 

Pravidelná činnost výtvarných dílen začíná 20.září a končí 5.června.

Školné lze zaplatit na pololetí, nebo na celý školní rok v hotovosti, nebo na účet 224909010/0300.

 


Dílna modelování z hlíny pro ZŠ

pondělí 13:35-14:45, nebo středa 11:55-13:05 a v 13:30-14:40                      1200Kč/pololetí Speciálně upravené způsoby práce s hlínou, srozumitelné dětem. Během školního roku si děti osvojí základy práce s hlínou, pokročilejší žáci jsou vedeni k prohlubování řemeslných a výtvarných dovedností. Přitom nejde o výsledný výrobek, ale především o proces tvorby. Vhodné pro děti s poruchami učení, LMD, ADHD. Při modelování dochází ke zklidnění a zlepšení koncentrace, ale také k rozvoji motorických dovedností. Práce na různých tématech, společná díla určená k výzdobě školy. Dokončení hliněné abecedy. Výstavy výrobků, účast ve výtvarných soutěžích.

 

 

Výtvarná dílna pro ZŠ

čtvrtek 13:00-14:00                                                                       850Kč/pololetí
Výtvarné techniky, tvoření z rozličných materiálů, práce s hlínou, textilem, papírem a přírodními materiály, velké obrazy,mozaika. Výtvarné projekty na různá témata, podpora vlastní tvořivosti, výstavy výrobků, výtvarné soutěže.

 

 

 

 

Dílna modelování z hlíny pro děti i dospělé se zdravotním postižením

Práce s hlínou je vhodná i pro děti se středně těžkým a těžším stupněm mentálního postižení, Downovým syndromem, autismem, tělesně, zrakově postižené, s kombinovanými vadami. Při modelování dochází k rozvoji jemné i hrubé motoriky, kontaktu s příjemným materiálem. Individuální přístup podle charakteru postižení, práce probíhají pod dohledem speciálního pedagoga se zkušenostmi problematiky. Náplní je práce s hlínou a další výtvarné techniky.
Čas a hodina po domluvě. V případě zájmu mě kontaktujte.                                     Zdarma

 

 

 

Dílna hňácání z hlíny pro děti od 4-100let

pondělí 15:40-16:25                                                                     1000Kč/pololetí
Pracovní postupy jsou upravené také pro malé děti. Hlína slouží i jako komunikační prostředek k vyjádření potřeb, pocitů a přání, podporuje hmatové vnímání a rozvoj jemné motoriky. Jste už dospělí, ale rádi si hrajete jako malé děti? Tak můžete zkusit také něco uhňácat, zatímco vaše dítě tvoří s ostatními dětmi.
Cena za dospělého, který tvoří                                                            1200Kč/pololetí

 

 

 

Dílna hňácání z hlíny pro děti od 4-7let

středa 15:15-16:00 1000Kč/pololetí

Zájemcům nabízíme možnost odvedení dítěte z MŠ Ořechov za příspěvek                  200Kč/pololetí
Dítě si vyzvednete v 16:00 v dílně ZŠ Ořechov.


 

 

Výtvarná dílna pro děti od 4-7let

čtvrtek 14:45-15:30                                                                        850Kč/pololetí
Seznámení se s výtvarnými technikami. Tvoření z hlíny, textilu, papíru a přírodních materiálů, mozaika. Výtvarné projekty na různá témata. Důraz je kladen na podporu vlastní tvořivosti malého dítěte.

Zájemcům nabízíme možnost odvedení dítěte z MŠ Ořechov za příspěvek                  200Kč/pololetí
Dítě si vyzvednete v 15:30 v dílně ZŠ Ořechov.

 

 

Hrátky s hlínou a výtvarné hrátky pro nejmenší

úterý, čtvtek 16:15-17:15                                                                    100Kč/lekce
Jsou určené pro nejmenší děti v doprovodu rodičů. Seznámíte se s netradičními výtvarnými technikami. Dětem bude dána volnost v tvorbě. Vyzkouší si i práci s keramickou hlínou a potěší se vlastními výrobky. Náplň jednotlivých lekcí bude zveřejněna. V PŘÍPADĚ ZÁJMU MĚ KONTAKTUJTE.

 

 

 

 

Výtvarné hrátky, nejen s hlínou, pro nejmenší.

Kroužek je pro děti s rodiči a bude probíhat ve výtvarné dílně v budově ZŠ Ořechov.
Vhodné od 3 let, ale mohou i mladší.

Od března 2010, vždy v úterý, 16:30-17:30hod.

12 lekcí - seznámíte se s netradičními výtvarnými technikami. Dětem bude dána volnost v tvorbě. Vyzkouší si i práci s keramickou hlínou a potěší se vlastními výrobky. Vytvořená díla předvedeme na výstavě mozaiky.
Můžete se zúčastnit i jednotlivých lekcí.

Program:
9.3. Velikonoční slepičky - vytvoření slepičky z hlíny, která může sloužit jako miska na vajíčka, nebo lze do ni zasadit velikonoční osení. Vytváření hliněných ozdob. Výrobky se dodatečně barví a glazují.
16.3. Dotvoření slepičky barvením - dále barvení vajíček, mramorování. Doneste si vajíčka.
23.3. Osázení velikonočních slepic obilím - barvení a glazování hliněných velikonočních ozdob.
30.3. Mozaika na papíře - pokud máte, vezměte si svoje tempery.
6.4. Mozaika - vytvoření mozaiky z kachlí, hraní si s různobarevnými střípky.
13.4. Dotvoření mozaiky z kachlí, malování mozaiky - vezměte si voskovky a vodovky.
20.4. Koláže - skupinová tvorba, spolupráce dětí na společném díle. Lepení, malba.
27.4. Čarování z lahví - cinky linky malujeme na sklinky. Doneste si PET lahve a skleničky.
4.5. Motýlci z hlíny - tvorba ze šamotové hlíny, zdobení různobarevnými sklíčky a korálky.
11.5. Moře, vlny, pláž, mušle - modelování z hlíny, zdobení pískem, sklem, mušlemi a modrou glazurou.
18.5. Batikování - batika sypaná, vázaná, barvení za studena atd. Vytvoříte originální modely. Přineste si trička světlé nebo bílé barvy.
25.5. Tisk a malování na textil - vezměte si jednobarevné tričko, ale můžete dotvořit i to, které jsme již nabatikovali.

Pracovní oblečení, které je možné ušpinit, přezůvky.

 

Cena: 1000 Kč/12 lekcí platba předem, nebo 100 Kč/1 lekce (za jedno dítě s rodičem)

 

Informace a přihlášky
Mgr. Věra Salneková, 737067293, salnek.v@volny.cz, BU: 224909010/0300

 

Dílna Ořech o.p.s.

                      Nabízí ve školním roce 2010/2011 v ZÁKLADNÍ ŠKOLE OŘECHOV

VÝTVARNÉ DÍLNY

        Pravidelná činnost výtvarných dílen začíná 20. září 2010 a končí 5. června 2011.              Školné lze zaplatit za pololetí, nebo na celý školní rok na účet 224909010/0300, nebo i v hotovosti.

Dílna modelování z hlíny pro ZŠ

pondělí 13:35-14:45, nebo středa 11:55-13:05 a v 13:30-14:40                      1200Kč/pololetí Speciálně upravené způsoby práce s hlínou, srozumitelné dětem. Během školního roku si děti osvojí základy práce s hlínou, pokročilejší žáci jsou vedeni k prohlubování řemeslných a výtvarných dovedností. Přitom nejde o výsledný výrobek, ale především o proces tvorby. Vhodné pro děti s poruchami učení, LMD, ADHD. Při modelování dochází ke zklidnění a zlepšení koncentrace, ale také k rozvoji motorických dovedností. Práce na různých tématech, společná díla určená k výzdobě školy. Dokončení hliněné abecedy. Výstavy výrobků, účast ve výtvarných soutěžích.

 

 

Výtvarná dílna pro ZŠ

čtvrtek 13:00-14:00                                                                       850Kč/pololetí
Výtvarné techniky, tvoření z rozličných materiálů, práce s hlínou, textilem, papírem a přírodními materiály, velké obrazy,mozaika. Výtvarné projekty na různá témata, podpora vlastní tvořivosti, výstavy výrobků, výtvarné soutěže.

 

 

 

 

Dílna modelování z hlíny pro děti i dospělé se zdravotním postižením

Práce s hlínou je vhodná i pro děti se středně těžkým a těžším stupněm mentálního postižení, Downovým syndromem, autismem, tělesně, zrakově postižené, s kombinovanými vadami. Při modelování dochází k rozvoji jemné i hrubé motoriky, kontaktu s příjemným materiálem. Individuální přístup podle charakteru postižení, práce probíhají pod dohledem speciálního pedagoga se zkušenostmi problematiky. Náplní je práce s hlínou a další výtvarné techniky.
Čas a hodina po domluvě. V případě zájmu mě kontaktujte.                                     Zdarma

 

 

 

Dílna hňácání z hlíny pro děti od 4-100let

pondělí 15:40-16:25                                                                     1000Kč/pololetí
Pracovní postupy jsou upravené také pro malé děti. Hlína slouží i jako komunikační prostředek k vyjádření potřeb, pocitů a přání, podporuje hmatové vnímání a rozvoj jemné motoriky. Jste už dospělí, ale rádi si hrajete jako malé děti? Tak můžete zkusit také něco uhňácat, zatímco vaše dítě tvoří s ostatními dětmi.
Cena za dospělého, který tvoří                                                            1200Kč/pololetí

 

 

 

Dílna hňácání z hlíny pro děti od 4-7let

středa 15:15-16:00 1000Kč/pololetí

Zájemcům nabízíme možnost odvedení dítěte z MŠ Ořechov za příspěvek                  200Kč/pololetí
Dítě si vyzvednete v 16:00 v dílně ZŠ Ořechov.


 

 

Výtvarná dílna pro děti od 4-7let

čtvrtek 14:45-15:30                                                                        850Kč/pololetí
ámení se s výtvarnými technikami. Tvoření z hlíny, textilu, papíru a přírodních materiálů, mozaika. Výtvarné projekty na různá témata. Důraz je kladen na podporu vlastní tvořivosti malého dítěte.

Zájemcům nabízíme možnost odvedení dítěte z MŠ Ořechov za příspěvek                  200Kč/pololetí
Dítě si vyzvednete v 15:30 v dílně ZŠ Ořechov.

 

 

Hrátky s hlínou a výtvarné hrátky pro nejmenší

úterý, čtvtek 16:15-17:15                                                                    100Kč/lekce
Jsou určené pro nejmenší děti v doprovodu rodičů. Seznámíte se s netradičními výtvarnými technikami. Dětem bude dána volnost v tvorbě. Vyzkouší si i práci s keramickou hlínou a potěší se vlastními výrobky. Náplň jednotlivých lekcí bude zveřejněna. V PŘÍPADĚ ZÁJMU MĚ KONTAKTUJTE.