Modelování v Základní škole Ořechov 08/09

Možná to chápete, ten pocit, že můžete hlínu mačkat, celou dlaní se do ní zabořit, píchat do ní prsty a pak ještě něco vytvořit. Žáci ZŠ Ořechov v rámci odpoledních aktivit zkouší vše, co z hlíny dovedou. Pozor - na začátku školního roku tu propukla velká dinosauří mánie a není nikdo, kdo by nevytvořil dinosauří reliéf, či dokonce sochu. Vše jsme vystavili na velké dinosauří přehlídce v parku před školou. Také jsme vyhráli 1.místo v keramické soutěži Brněnský hrnek - naše přehrada je opravdu originální dílo.


Vyzvednutí výrobků výtvarných dílen v ZŠ Ořechov 24.6.09


Modelování dospělých 08/09

Čas v naší dílně velmi rychle běží. 1,5 hodiny jednou týdně dospělákům mnohdy nestačí. Moc se sem těšíme, že si odpočineme od běžných starostí. Nejčastěji děláme praktické květináče. Naše výrobky nejsou tak krásné jako ty dětské, asi už nemáme takovou fantazii, ale baví nás, rýpat se v hlíně stejně jako děti, takže pokud chcete vytvořit dílo veliké a nedozírné hodnoty, tak přijdte, třeba jen to zkusit.


Brněnský hrnek 12.3.2009

Dílna Ořech se zúčastnila soutěže v keramice s názvem Brněnský hrnek II. Na téma brněnské zajímavosti a kuriozity, vytvářeli všichni naši žáci obrovskou Brněnskou přehradu z hlíny. Děti z výtvarných dílen také namalovaly veliký plakát přehrady s Hradem Veveří. Na vyhlášení výsledků nás jelo z Ořechova do Brna dvacet. Sál praskal ve švech. Naše děti získaly 1. místo a zvláštní cenu poroty za originální ztvárnění Brněnské přehrady. Dílo můžete nyní vidět za výlohou kadeřnictví v Ořechově.


Velikonoční dílna 2009

Nejen keramické motýlky a ozdoby, ale i mnohé další výrobky z různých materiálů, si mohli odnést účastníci velikonočních dílen v Ořechově.


Adventní dílny 2008


Nové hřiště, den otevřených dveří a výstava výrobků 14.6.09

Celý rok všichni, kteří chodili do našich dílen, pozorovali proměňování měsíční krajiny za školou v nové hřiště. Součástí jeho slavnostního otevření byl ve škole den otevřených dveří. Naše dílna vystavovala na chodbě keramické výrobky - dinosaury, motýly, létající balóny....


Velká výstava dinosaurů 26.4.09

Hlavní náplní naší celoroční činnosti v dílnách v Ořechově byli Dinosauři. Hned na začátku roku vypukla velká dinosauří horečka a nebyl nikdo, kdo by si aspoň jednoho dinosaura z hlíny nevytvořil. Nejdříve vznikaly kachle dinosaurů podle šablony, následovaly vlastní návrhy reliéfních kachlí a vrcholem bylo vytvoření několika soch stojících dinosaurů v různých velikostech. Děti nosily encyklopedie o dinosaurech, výrobky jsme dělali podle kreseb v knihách, plastových modelů, či podle vlastní fantazie. Kdoví, jak vlastně takový dinosaurus vypadal? V průběhu tvorby jsme vedli velké diskuze o tom, čím se který dinosaurus živil, či jak se jmenoval. Dinosaury jsme i malovali. Obří plakáty, obrázky dinosaurů všemi technikami, hliněné sochy a kachle, byly pak ke zhlédnutí na výstavě v parku před školou. Povětrnostní podmínky zmítaly obrázky všemi směry. Zapojily i se mnohé třídy ZŠ Ořechov a nechyběly i soutěže o medaili s dinosaurem. Troufám si říci, že taková akce nemá v širokém a dalekém okolí obdoby.


Výtvarná dílna pro ZŠ Ořechov 08/09

Nejrůznější výtvarné techniky, tvoření z rozličnných materiálů, práce s hlínou, textilem, papírem a přírodními materiály. Výtvarné projekty na různá témata. Malování na obří plochu, malování obrazů na plátno, keramika a modelovní z hlíny, 1. místo v soutěži Brněnský hrnek za originální ztvátnění Brněnské přehrady, velká výstava dinosaurů...to vše a mnohem víc je naše výtvarná dílna.


Výtvarná dílna pro děti 4-6 let 08/09

Dekupáž, koláž, frotáž, batika. Nejrozmanitější techniky si vyzkouší nejmenší děti v našich dílnách. Akce střídá akci, lepíme, otiskujem, stříháme, z hlíny plácáme, malujem a kreslíme, teplé a studené barvy poznáváme, vystavujeme a neustále se chválíme, jak jsme šikovní. Tvoříme i v parku před školou.


Dílna hňácání z hlíny pro děti 4-6 let 08/09

Zpočátku školního roku malá skupinka dětí, se rozrostla ve velkou prýma partu. Naše první dílka nebyla tak zdařilá, ale nyní už jsme se v mnohém zdokonalily. Nejdříve jsme nalepovaly hlínu na šablonu, pak jsme zvládly kachli s reliéfem dinosaura, poté jsme se naučily vymačkávat hliněné válečky, neboli hady, pomocí kterých stavíme i sochy dinosaurů a nakonec i masku indiána. Ve skutečnosti nejde však o dílo samotné, ale o to, že s hlínou rádi pracujeme, že nás to baví, správným mačkáním posílíme prsty a také si o všem hodně povídáme.