Čarodějnice


Výtvarná a keramická dílna


Pro Matěje

Malujeme obrázky pro nemocného chlapečka Matýska k jeho čtvrtým narozeninám…

Matěj byl zdravý tříletý kluk, když podstoupil operaci krčních mandlí v dětské nemocnici FN Brno (duben 2010) . Po operaci se vyskytly komplikace - krvácení a tak byl Matěj znovu operován. Po druhé operaci byl převezen na standardní oddělení, kde s ním mohla být jeho maminka. Došlo však k novému krvácení, zkolaboval, nedýchal a doslova umíral mamince v náručí. Než přivolaná sestra zavolala lékaře a ten anesteziologicko resuscitační tým, uběhl drahocenný čas, kdy Matěj nedýchal. Resuscitace trvala 35 minut. Postižení mozku je tak velké, že Matějovi nedávali lékaři šanci na přežití.

Matěj žije, ale stále je v ohrožení života.  Dnes je doma v péči rodičů. Patří k absolutně nejtěžším pacientům v Česku. Matěj má teď pro příjem potravy sondu do žaludku, dýchá pomocí tracheostomické kanyly. Stále ještě má otevřenou hlavičku, protože otok mozku se úplně nezmenšil. Péče o něj je neskutečně náročná, je to práce pro dva lidi na 24 hodin denně.

Na pomoc Matějovi je vypsána veřejná sbírka a právě z peněz od dárců chtějí rodiče zaplatit nezbytnou odbornou péči, kterou nelze hradit zdravotní pojišťovnou ani ze sociálních dávek. SBÍRKOVÉ KONTO MATÉJ 123 123/0100. Pokud Vás to osloví, prosím pošlete DMS MATEJ 87 777.

Podrobnosti na   http://promateje.cz/

Obdivuji neskutečnou obětavost a lásku obou rodičů, jsou to moji kamarádi a přátelé Marcela a Vítek Kociánovi. Dílna Ořech podporuje Matěje, pomáhá asistencí.


Brněnský hrnek 2011

Děti z našeho kroužku se zúčastnily soutěže Brněnský hrnek. Na téma s názvem "Jak jde čas" vytvářely děti dinosaury a různé pravěké tvory. Oceněny byly nejlepší děti z každé soutěžící skupiny a tak se na prvních třech místech umístili Martin Panáč, Miriam Matušková a Kristýna Boledovičová, kteří se pak zúčastnili vyhlášení výsledků a předání cen vítězům v Brně. Gratulujeme!