Velikonoční slepice v MC Ořechov


Žebětín, CVČ Cvoček – ryby 6.11.09


Modelování v podkroví 17.11.08


Batikování v MC Ořechov 28.10.08


Šperky z polodrahokamů v Mateřském centru Ořechov 18.9.08


Hliněnka Vesna Brno podzim 2008


Vitráže v Mateřském centru Ořechov 22.5.09

Kouzlu barevných sklíček, které se skládají do nejrůznějších tvarů, spojují se a pak vznikají nádherné okenní vitráže či šperky, podlehly asi všechny účastnice tohoto tvůrčího kurzu.


Modelování na pavlači 15.9.08


Vodáci 5.9.09


Hňácání v MC Ořechov - Táborníci 19.10.08

Kdo nebyl na této výjimečné akci, nedokáže pochopit pocity všech zúčastněných a jejich zápal v překonání sama sebe na uměleckém poli. I ti největší pesimisté, odjížděli z příjemným pocitem, že se jim podařilo vytvořit dílo neopakovatelné a nedozírné hodnoty. Všichni do svých výtvorů dali svá srdce a vystoupili ve svém tvůrčím duchu na vyšší stupínek. Škoda, že jste u toho nebyli i vy ostatní.


Košíky z papíru v Mateřském centru Ořechov 19.3.09

Byla to tenkrát móóóóc super akcička, se samými příjemnými lidičkami.       A pletly v zastoupení všechny generace... babičky, maminky, mládež i děti.


Keramická kachle v MC Ořechov 22.1.09


Hrátky s hlínou pro nejmenší v MC Ořechov březen 2009

S opravdovým nadšením se vrhá na hlínu i ten nejmladší sotva roční účastník Hrátek s hlínou, a vůbec nevadí, když nakonec tvoří maminka, je to přece naše společné dílo. V celkem 6-ti lekcích si v průběhu března O9 v Mateřském centru v Ořechově vyzkoušelo práci s hlínou 8 maminek a 9 dětí. Nejdříve se musíme rozcvičit, prsty hlínu promačkat, propíchat a ochutnat. Mamky si mezitím vyslechnou povídání o terapeutických a zklidňujících účincích hlíny a přitom hlínu pěkně mačkají celou dlaní. Hlínu nalepujeme na šablonu, zdobíme korálky nebo pískem a potom ti dinosauři jsou jako živí.